Blog Yazmak Nedir-Hakkında Bilgi

Web 2.0 sürecinin en önemli unsurlarından olan blog, kelime anlamı olarak “web günlüğü” olarak tarif ediliyor. Bir veya daha fazla kişi tarafından hazırlanan bloglar bireyler veya kurumlar tarafindan hazırlanabilir. Bir blog’u etkili kılan en önemli unsur içeriğidir.

Bloglar değerli kılan özellikleri, güncel, samimi ve anlamlı içerikler sunabilmeleridir. Dünyada ve ülkemizde oldukça fazla takip edilen ve okurlarının görüşlerini etkileyebilen on binlerce blog yazan bulunuyor. Blog yazarlarının tanınması ve etkili olması için internet kullanıcılar tarafindan itibar görecek içerikler sunmaları gerekir. Blog sahibi olmak ve düzenli onu güncellemek aslrnda internette kendi gazetenizi çıkarmak gibidir.

Bloglar insanlara kendilerini özgürce ifade etme olanağı veriyor. Blog yazarak bilgi ve deneyimlerini paylaşmak kadar başkalarının ilgisini çekme imkânına da kavuşuyorlar. Kendi ilgi ve uzmanlık alanlarında dünyanın her tarafindan ilgili insanlarla etkileşim içine girebiliyorlar.Bloglar, kullanıcıların görüşlerini rahatlıkla ifade edebildikleri yazı platformlarıdır. Blog yazımı kolay olduğundan ve internet kullanıcıları bloglara yorum yazabildiklerinden dolayı karşılıklı etkileşimli bir iletişim olanağı sunmaktadır.

Bugün on milyon üzerinde blog sitesi olduğu tahmin ediliyor. Bloglar, kısa yazılardan oluştukları için blog yazanların çoğunluğu, gün içerisinde ilgilendikleri konuyla ilgili akıllarına gelen bir fikir veya rastladıkları haberleri arımda blog sitelerine yazarak diğer internet kullanıcılarıyla paylaşmış oluyorlar.Blog yazan kişilere blogger deniliyor.

Ülkemizdeki Popüler Blog Siteleri

o Milliyet blog

© Blogcu

© Blogger

Sizlerde güzel bir blog oluşturabilirsiniz.Böylece hem günlük bir yazı ekleyeceğiniz bir sayfanız hemde güzel kazançlar elde edbilirsiniz.