Kocamın Kalbine Nasıl Girebilirim

Evlilikten sonra kadınların eşlerine karşı belki yaptığı en büyük haksızlık kendilerini artık onlara bir beğendirme gibi bir amaçlarının olmamasıdır.Kadın artık kocasına karşı bir sorumluluk duygusu taşımamaktadır. Kadının eskisi gibi güzel görünme kaygısı, eskisi kadar makyaj yapmak, saçlarına önem verme eskisi giyinme daha birçok şey önemli değildir.

Ailede özellikle çocuk olduktan sonra kadın zamanının büyük bir kısmını çocuklarına bu durum içten içe evlilikte heyecan duygusu yok edecektir.  Kendini artık eskisi  kadar önemsenmediği  hisseden erkek ister istemez bu duygunun vermiş olduğu acıyı başka davranışlar sergileyerek gösterecektir. Erkek kendini artım değersiz hissetirecek durumları  görmesine neden olan  eşine içten içe öfke biriktirmesine neden olacak veya kendini eşinden daha da uzaklaştıracaktır. Erkek evliliğin monotonlaştığı duygusuyla başka heyecanlar arayacaktır.

Burada duygu çöküşü arayan erkek mutluluğu artık dışarıda başka durumlarda arayacaktır. Eve geç gelecektir. Gerçek veya yalan kendisini sevdiğini düşündüğü başka kadınlarda içindeki duygu çöküntüsünden kurtarmayı deneyecektir. Aslında  burada erkeğin diğer kadında aradığı cinsel bir hazdan çok duygusal bir yanını doyurmaktır. Karısından artık hiç duymadığı sözleri duyması, davranışları görmesidir.Burada artık evlilikteki heyecanın tekrar oluşması kadının kocasına karşı yapacağı davranışlara bağlıdır.